Gimnazjum nr 4 Gorzów Wielkopolski  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Pedagog szkolny -
 
mgr Wanda Krych-Szydłowska zajmuje się sprawami uczniów w:
 
poniedziałki od 8:00 do 14:00
wtorki od 8:00 do 10:00
środy od 12:00 do 16:00
czwartki od 8:00 do 13:00
piątki od 8:00 do 12:00
 
W szkole działa świetlica dla uczniów dojeżdżających czynna codziennie od godziny 7 do 8. Świetlicą opiekuje się pani Marzena Nowicka-Czacharska.

Nauczycielu!
Poniższe porady potraktuj jak drogowskazy w swojej pracy pedagogicznej:
§ Traktuj wszystkich uczniów sprawiedliwie, bo wszystkie niesprawiedliwości ,,wkurzają uczniów i nawet uczeń przez Ciebie formowany stanie po stronie krzywdzonego. Stracisz wiarygodność.
§ Uczniowie zawsze sprawdzają nauczyciela, na ile mogą sobie pozwolić. Twoja złość, krzyk, czy wręcz agresja jest oznaką bezsilności. Uczniom o to chodzi, by doprowadzić Cię do takiego stanu. Nie daj się więc wyprowadzić z równowagi.
§ Gdy tak bardzo się zdenerwujesz, że masz ochotę zareagować ostro, zastanów się czy tak zachowałbyś się w stosunku do osoby dorosłej? Staraj się uciszać swoje emocje.
§ Nie buduj swojego autorytetu na złośliwościach, wyśmiewaniu, upokarzaniu, karach. Uczniowie są wręcz uczuleni na tego typu zachowania.
§ Gdy zauważysz, że jakiś uczeń jest przez grupę źle traktowany, reaguj! Nie akceptuj złych zachowań uczniów, reaguj natychmiast. Skontaktuj się z rodzicami uczniów.
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Justyna Karsz
Pan Marek Zblewski wyłącza komórkę. I słusznie. Nic nie może zakłócic przebiegu uroczystości.
Śmigają
Odwrócony tyłem, najwyraźniej ignorujący fotografa Tomek Pasiecznik, to przyszły marynarz, próbuje zapewne przekonać Michała Gzelę, że zawód, który wybrał jest ciekawszy od kosmonauty.
Dziękujemy za tę chwilę uwagi.